VArio - F1SP3A

VArio - F1SP3A
5200310
Popis Popis

UPOZORNĚNÍ: Systém VArio je určen výhradně k montáži a zprovoznění vyškoleným odborníkem (bazénářem), jenž v případně potřeby poskytne příslušnou zákaznickou podporu.
Výrobce nenese žádnou odpovědnost za škody a vady způsobené neodborným zapojením, chybným nastavením nebo nesprávným provozováním systému.

Tato automatika obsahuje DIN modul inteligentního řízení bazénu VArio a slouží k co největšímu ulehčení montáže a elektrického zapojení. Na těle automatiky jsou zásuvky s popisem, pro který spotřebič slouží.  Pevné připojení napájení.

Díky inteligentnímu systému VArio je možné jednotlivé prvky bazénové technologie ovládat přes internet, lokální WIFI síť nebo pomocí dálkového ovladače. K DIN modulu je vždy nutné dokoupit WIFI modul, popř. RC modul. Samotný DIN modul nemá ovládací rozhraní.
Více informací k jednotlivým sestavám pro ovládání naleznete v kartě "Ke Stažení"

K hlavnímu DIN modulu verze 1.2 je navíc možné připojit přídavný DIN LIGHTS modul (516201) -- modul pro pokročilé ovládání světel.

3 jednoduché kroky:

  • Umístit automatiku na zeď
  • Zapojit bazénové vybavení (filtrace, tepelné čerpadlo, …)
  • Celou tuto sestavu zapojte pomocí pevného připojení do elektřiny.

K automatickému ovládání F1SP3A lze připojit:

  • Jednofázovou filtraci (230V)
  • Světlo
  • Solinátor VA SALT nebo jiné ON/OFF zařízení pro úpravu vody bez vlastního měření (ON/OFF solnička bez sond, UV lampa apod.)
  • Protiproud (400V)


Ideální základní kombinací je VArio DIN modul s WiFi modulem jenž umožňuje vzdálené řízení systému přes internet a také vzdálenou diagnostiku/servis.
Sestavu je vhodné doplnit RC modulem pro lokální ovládání. RC modul má navíc krytí IP 65, díky kterému je odolný proti stříkající vodě nebo dešti a je možné jej mít umístěný například vedle bazénu i během koupání

Připojení solničky VA SALT (oranžová) nebo jiného ON/OFF salinátoru / UV lampy
Saliniátor VA SALT (popř. jiný ON/OFF salinátor) nebo UV lampu připojte do jištěné spínané zásuvky „Autochlor“.
Na zařízení nastavte pouze požadovaný výkon, dále jej budete ovládat spínáním zásuvky (časové ON/OFF řízení)

Pozn: V případě instalace inteligentního systému VArio na již existující realizaci doporučujeme konzultaci ohledně komunikace s dávkovací stanicí.