Čištění bazénů a vody

Čištění bazénů a vodyPokud se chcete koupat v blankytně modré a jiskřivé vodě po celou koupací sezónu, je potřeba bazénu věnovat náležitou péči. Pokud si vyberete správné pomocníky, péče o bazén vám s nimi zabere pouze minimální čas. Základem čištění každého bazénu je kvalitní filtrační systém. Pro bazény s menším objemem do 4—6 m3 postačí filtrační zařízení s tzv. kartušovou vložkou, u větších bazénů je již zapotřebí pískové filtrační zařízení, které nabízí i mnohé další využití. Kromě kvalitních filtračních výsledků nabízí možnost připojení solárních panelů nebo bazénových vysavačů.

Bazénový vysavač

Účinným pomocníkem v péči o čistotu bazénu se vám stanou bazénové vysavače. Dokonale vyluxují nečistoty ze dna bazénu a vyčistí jeho povrch. Zvolit si můžete mezi vysavačem ručním, poloautomatickým, nebo automatickým vysavačem. Ruční vysavač se ovládá pomocí teleskopické tyče, poloautomatický vysavač se pohybuje po dně sám za pomoci membrány a podtlaku z filtračního zařízení. Majitelům větších bazénů se vyplatí sáhnout raději po některém z plně automatizovaných, které pracují samostatně bez nutnosti obsluhy.

Bazénová plachta a síťka

U žádného bazénu se neobejdete bez bazénových síťek. Síťky hladinové poslouží na plovoucí nečistoty jako listí, hmyz atd., dále pak speciální síťky na dno využijete na sběr nečistot ze dna bazénu. Pro čistotu bazénu uděláte hodně, pokud jej vždy v době, kdy se v něm nekoupete, zakryjete bazénovou plachtou. Pokud použijete solární plachtu, ta navíc ohřívá vodu a v noci zamezuje tepelným ztrátám.

Bazénová chemie

Vodu v bazéně znečišťují nejen mechanické nečistoty, které se snadno odstraní pomocí filtrace, vysavačů a síťek, ale i různé mikroorganismy v podobě řas, baktérií či virů. Tady vám pomůže správně zvolená a dávkovaná bazénová chemie, která zabrání vzniku mikroorganismů, nebo je zničí. Je vhodné si pořídit plovoucí dávkovač bazénové chemie, který volně pluje po hladině, plynule a rovnoměrně uvolňuje bazénovou chemii po celé ploše bazénu.