Jak vybrat bazén

Jak vybrat bazénMít bazén pár kroků od domu, moci se kdykoliv osvěžit, to je velice lákavá představa. Dnešní bohatá nabídka bazénů přináší nepřeberné množství typů, tvarů i velikostí bazénů.

Konkrétní bazén je potřeba vybírat především s ohledem na to, k jakému účelu bude sloužit, jak často a jak dlouho jej budeme během roku používat. Je vhodné si předem rozmyslet, zda budete chtít bazén zastřešit. Důležité je rovněž určit, jaké budete ke svému bazénu pořizovat příslušenství, nezanedbatelnou skutečností jsou potom podmínky terénu. Velikost a tvar bazénu se přizpůsobuje nejen prostoru zahrady, ale také finančním možnostem každého zákazníka.

Při výběru bazénu si určitě nechejte poradit. Odborníci vám budou nápomocni nejen při výběru typu bazénu, ale rovněž při výběru potřebného příslušenství.

Zahradní bazény

Zahradní bazény se dělí podle způsobu zasazení do terénu na zapuštěné, polozapuštěné a nadzemní bazény. Každý z uvedených typů zahrnuje několik variant bazénů lišících se použitým materiálem, technologií, tvarem, velikostí atd.

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény tvoří nejlevnější variantu bazénů. Výhodou je nenáročná montáž, postavení bazénu nevyžaduje, na rozdíl od bazénů zapuštěných, předchozí náročné úpravy terénu.

Nadzemní bazény jsou vyráběny z různých materiálů, můžete vybírat bazény nafukovací, plastové, foliové s kovovou nosnou konstrukcí, či samonosné. Mnoho zákazníků zakusí výhody vlastního bazénu a po několika sezónách se nakonec rozhodnou vyměnit nadzemní bazén za bazén zapuštěný.

Zapuštěné bazény

Finančně náročnější zapuštěné bazény působí mnohem estetičtěji, než levnější varianta nadzemních bazénů. Zapuštěné bazény pohledově nenarušují prostor a lze je skvěle sladit s celkovou architekturou zahrady. Lze je také snadněji zastřešit, nebo do nich například zabudovat protiproud. Mohou být konstruovány různým způsobem, v závislosti na použitém materiálu se rozlišují betonové bazényfoliové bazénylaminátové bazényplastové bazény a nerezové bazény.

Polozapuštěné bazény

Polozapuštěné bazény představují kompromis mezi bazény zapuštěnými a nadzemními. V zemi je zapuštěna pouze část bazénu, obzvláště se hodí do kopcovitého terénu. Rovněž z finančního hlediska se tyto bazény pohybují cenově někde mezi předešlými variantami.