Lamelové zakrytí ASPAR

Hlavním stavebním prvkem bazénových rolet je lamela. Konstrukce lamel je uzavřená multi komora, která pluje na vodní hladině. Je vyrobena z PVC nebo polykarbonátu. Tyto lamely, doplněny navíjecím systémem a řídící elektronikou, pak tvoří zakrytí, které je vhodné zejména pro vnitřní bazény. Pro venkovní je vhodnější klasické segmentové zastřešení z hliníkových profilů nebo zakrytí pojízdnou terasou.
Samotné umístění lamelového systému je možné pod hladinu nebo nad hladinu. Se správným konstrukčním řešením může být lamelový návin umístěn tak, aby vzhledově nenarušoval okolí.

Společnost Aspar vyvinula před více než 10 lety vlastní navíjecí systém, který stále inovuje a zdokonaluje pro potřeby zákazníků. Všechny díly jsou z masivní nerezi nebo hliníku, následně speciálně ošetřeny pro zvýšení odolnosti v daném prostředí. Výsledkem je stabilní produkt, který má, při správném zacházení, dlouholetou životnost.
Řídící jednotka (elektronika) je nabízena ve dvou variantách, každá z nich je standardně vybavena třítlačítkovým spínačem a dálkovým ovládáním. Správnou volbu právě pro vás vám navrhneme a vysvětlíme.
V naší nabídce máme i ekonomicky méně náročné manuální řešení vhodné pro menší bazény.

Výhody lamelového zakrytí

Šetří čas i peníze

Zakrytím bazénu snížíte náklady na vytápění až o 80%, spotřebu chemikálií a vody až o 60% a náklady na provoz klimatizace pro odvlhčování vnitřních prostor.

Bezpečnost

Lamelové bazénové rolety chrání před pádem do otevřené vodní hladiny. Děti i domácí mazlíčci budou chránění před nebezpečím utonutí. Navíc v kombinaci s dalšími doplňky, např. s madly, získáte jistotu, že i během chvilkové nepozornosti jsou v bezpečí.

Lamela "EXTRA" podle normy NF P 90 - 308

Bezpečné bazénové rolety musí být v souladu s normou NF P90-308


Nový profil lamel je zesílen a s velkým obsahem vzduchu, aby se ztížilo jejich potopení a tím posílila únosnost a bezpečnost celé rolety. Nový profil tuto normu splňuje. Pokud bazén není používán je roleta zablokována popruhy, aby se nikdo nedostal do bazénu. Roleta musí pokrývat celý bazén a musí být dostatečně silná, aby unesla hmotnost dospělých a dětí.
Plovoucí bazénové rolety lze instalovat jako automatické na elektrický pohon, umístěné pod hladinou nebo nad hladinou. Ruční provedení se vyrábí pouze nadhladinové. Letní a zimní „plachty" neodpovídají bezpečnostní normě NF P90-308, nejsou tedy bezpečné, ale naopak velmi nebezpečné - plachta vás ve vodě obepne a znehybní, a tím znemožní jakýkoli pohyb.

Komfort

Lamelové zakrytí je výrazným architektonickým prvkem, který přispívá k atraktivnímu vzhledu vašeho bazénového prostředí. Zároveň minimalizuje starosti s údržbou. V interiéru výrazně snižuje zápach chloru a odpar vody z bazénu. Prodlužuje sezónu užívání ve venkovních bazénech. Díky dálkovému ovládání je manipulace snadná a vaše pohodlí u bazénu tak nabude nových rozměrů.

Technologie

Lamelové zakrytí bazénu je jedním z nejrozšířenějších typů zakrytí, oblíbené pro svou vysokou funkčnost a moderní vzhled. Komfortní automatický systém, který splní vaše očekávání, pokrývá celou vodní hladinu bez přidaných vodicích lišt, tyčí nebo lan. Systém lamelového zakrytí je dodáván v několika variantách a je možné umístit jej na jakýkoliv typ bazénu.


Instalace

Umístění nábalu krytu do niky za bazénem

Jednoduchá stavební úprava bazénu, ale je zde požadavek na větší prostor. Tento systém je vhodný pro bazény s přelivem i bazény skimmerové (s odsavači nečistot z vodní hladiny) s vysokou hladinou vody. Celý systém včetně lamelového nábalu je uložen v částečně oddělené nice za bazénem. S tímto systémem je možné využití celé délky bazénu.

Výhodou je možnost instalace sání přímo do filtrace a odstranění nečistot zachycených na roletě.

Umístění nábalu krytu do niky ve dně bazénu

Nika pro uložení nábalu je zakomponována do dna bazénu. Jedná se zde o náročnější stavební úpravu, ale nevzniká nárok na větší prostor. Tento systém je vhodný pro bazény s přelivem i bazény skimmerové (s odsavači nečistot z vodní hladiny) s vysokou hladinou vody. Nika je zakryta speciálním víkem vyrobeným z PVC nebo SS. Podpůrná konstrukce víka je z masivního SS, což umožňuje jisté zatížení osobami.
S tímto umístěním je ideálně využita délka bazénu.

 

Umístění nábalu krytu pod schody bazénu

Stavební úprava schodů tak, aby vznikl dostatečný prostor pro nábal lamelového krytu. Tento systém je vhodný pro bazény s přelivem i bazény skimmerové (s odsavači nečistot z vodní hladiny) s vysokou hladinou vody.
S tímto umístěním je ideálně využita délka bazénu.


Umístění nábalu krytu do stěny bazénu

Estetické a praktické umístění nábalu krytu do stěny bazénu. Je nutno přizpůsobit stavbu bazénu od počátku. Tento systém je vhodný pro bazény s přelivem na všech stranách bazénu i bazény skimmerové (s odsavači nečistot z vodní hladiny) s vysokou hladinou vody.
Tímto způsobem je plně využita délka bazénu. Prostor ve stěně může být zakryt panelem.

Umístění nábalu krytu ke dnu bazénu

Tento druh umístění je možný v různých hloubkách bazénu, jak na dně, kde může být uschován pod krycími panely nebo v polovině hloubky bazénu, kde je pak využíván nábal jako možné místo odpočinku pro plavce.

Žádné stavební úpravy nejsou potřebné.