Sklokeramické bazény - laminátové bazény nové generace

Sklokeramické bazény Compass Pools jsou v posledních letech v prodeji rodinných bazénů hitem. Keramické bazény se vyznačují luxusním vzhledem a prvotřídními vlastnostmi, což ve Vás zanechá hluboký dojem z jejich používání. Bazény jsou k dispozici v nepřeberném množství tvarů a rozmanité paletě barev, což přináší perfektní možnost zvolit ideální řešení pro vaši zahradu. Rádi vám je dovezeme až na vaši zahradu a prvních 100 km dopravy budete mít zdarma. Věříme že i Vás sklokeramické bazény nadchnou tak, že už nebudete chtít jiné.

Sklokeramické bazény dodáváme především v provedení se skimmerem.

Proč si vybrat sklokeramický bazén? 

  • záruka na těsnost 40 let
  • unikátní konstrukce s keramickým jádrem
  • vnitřní vyztužení pomocí karbonu
  • rozmanitá paleta barev s překrásným 3D efektem
  • celistvé vany bez viditelných spojů
  • prověřené příslušenství a technologie
  • ošetření vody dle vašich preferencí
  • patentovaná technologie doplňkového čištění bazénu - VANTAGE
  • dopravu až na Vaší zahradu - prvních 100 km cesty zdarma
  • možnost doplnit bazén o plastové šachty pro instalaci technologie

‌‌Nezávazně poptat

‌Vyberte si keramický bazén podle tvaru

Vyberte si sklokeramický bazén

Technologie špičkových sklokeramických bazénů spočívá v sendvičovém jádře z keramiky, v kombinaci se speciální povrchovou ochrannou vrstvou, která je mimořádně odolná vůči UV záření. Keramické sendvičové jádro také zajišťuje mimořádnou odolnost sklokeramického bazénu proti zkroucení, a funguje jako izolace. Povrchová vrstva chrání spodní vrstvu barvy před vlivy počasí. Navíc tato vrstva obsahuje pigmenty, které dodávají bazénu krásný trojrozměrný vzhled, který působí obzvláště pěkně za slunečného počasí, kdy dochází k odrazu vln na dně bazénu.Sklokeramický bazén Vám bude skvěle sloužit po řadu let, aniž by jste zaznamenali jakékoliv známky opotřebení.

Karbon-keramická technologie

Gelcoat a barva

Uzavřený lem

Základní vinylesterová vrstva

Balzová výztuž ve vnější vrstvě

Vinylester se skelným vláknem

Rohože ze skelného vlákna

Karbonové rohože

Keramická vrstva

Polyeserová vrstva

Vnější voděodolná vrstva

Gelcoat a barva - Gelcoat je svrchní ochranná vrstva bazénu, mimořádně odolná vůči UV záření a mechanickému poškození, která byla vyvinuta na výrobu povrchů u luxusních jacht.
Barvy, které používáme do bazénů Compass patří k nejpokročilejším systémům gelových nátěrů na světě. I proto zůstávají bazény Compass po letech stále stejné.

Uzavřený lem - Díky uzavřenému lemu bazénu, který je zatočený okolo celého obvodu, je celý okraj bazénu mimořádně stabilní a pevný a přitom si zachovává potřebnou pružnost. Tyto vlastnosti jsou nejdůležitější při transportu a samotné montáži.
Bazén s uzavřeným lemem dokonale drží svůj tvar.

Základní vinylesterová vrstva - První voděodolná bariéra tvořená vinylesterovou pryskyřicí je nanášená na vrstvu gelcoatu s barvou a zabraňuje možnému vzniku osmózy.

Balzová výztuž ve vnější vrstvě - Součástí vnější vrstvy, která je v bezprostředním kontaktu s okolním prostředím, jsou výztuže z balzového dřeva. Jsou velmi lehké, používají se např. na výrobu modelů letadýlek.
Díky dostatečné tloušťce a strategickému umístění po stěnách bazénu vynahradí jiné výztuže.

Vinylester se skelným vláknem - Druhá voděodolná bariéra, která dává bazénu vysokou pružnost a pevnost. Tato vinylesterová vrstva je vyztužena skelným vláknem.

Rohože ze skelného vlákna - Rohože jsou vyrobené ze skelných vláken, které jsou slepeny účinným pojivem. Snadno se ohýbají a používají se na zpevnění nejnamáhanějších částí bazénu, především ve všech jeho ohybech a na schodištích.

Karbonové rohože - S karbonem, tzv. uhlíkovým vláknem se můžeme setkat u sportovního vybavení, vyrábí se z něj např. tenisové rakety, lyže nebo rámy bicyklů.
Původně materiál určený pro letecký průmysl jsme se rozhodli využít pro zdokonalení našich bazénů. Karbon je totiž lehký a velmi pevný a právě pro tyto vlastnosti jsme přidali karbonové vlákno do nejvíce namáhaných částí bazénu.
A tak jsou Compass bazény jedny z nejpevnějších a tvarově nejstálejších na trhu.

Keramická vrstva - Třetí, hlavní voděodolná bariéra, vyvinutá v Austrálii a USA.
Keramická vrstva byla původně vyvinutá pro NASA projekty, kde jsou všechny materiály testovány na odlonost v nejnáročnějších podmínkách.
Compass bazény tak mají garantovanou 100% ochranu proti osmóze.

Polyeserová vrstva - Polyesterová vrstva, která se aplikuje na keramickou vrstvu tvoří hlavní konstrukční část celého kompozitního bazénu. Po vytvrzení dává bazénu velmi dobré mechanické vlastnosti.

VANTAGE – samočistící bazén

VANTAGE® je automatický systém, který pomocí trysek žene proudem vody nečistoty od bočních stěn, přes celé dno, až ke dnové výpusti. Tento proces probíhá současně s filtračním režimem a průběžně čistí bazén od mechanických nečistot.

VANTAGE® je účinnější než jakýkoli bazénový vysavač, navíc pracuje zcela sám v předem nastavených časových intervalech. Trysky jsou dodávány ve třech barevných variantách, aby ladily s barvou bazénu.